Comuna Ucea sustine Ţara Moţilor

Am plecat de la biserica, cantand rugaciunea “Sfinte Dumnezeule”, spre sediul Primariei Ucea, unde am facut cateva poze, apoi ne-am indreptat spre DN1, unde am stat  mai mult timp. Am cantat “Cuvine-se cu adevarat” si am rostit rugaciunea “Tatal nostru”. Ne-am rugat ca Dumnezeu sa lumineze mintea alesilor nostri pentru a tine seama de ceea ce vor romanii in legatura cu Rosia Montana. Daca ei nu ne vor auzi, suntem incredintati ca Dumnezeu ne-a auzit si in fata Lui suntem absolviti de vina distrugerii creatiei Sale. (pr. Ion Tarcuta)

Actiuni similare s-au desfasurat si in localitatile Sinca Noua, Bucium, Boholt si Fagaras.

This entry was posted in Biserica, Evenimente, Ucea de Jos. Bookmark the permalink.

1 Response to Comuna Ucea sustine Ţara Moţilor

1. Rodica B. says: